Ide o zbierku testov zo slovenského jazyka a literatúry určenú na upevnenie, opakovanie a precvičovanie učiva 1. – 5. ročníka základnej školy, ako aj efektívnu prípravu na prijímacie pohovory na osemročné gymnáziá. Pracovný zošit slúži k zdokonaleniu čitateľskej gramotnosti žiakov, k rozvoju poznávacích a komunikačných schopností žiaka, pričom sa sústreďuje na prehĺbenie schopnosti čítať s porozumením (súvislé aj nesúvislé texty). Pracovný zošit Testy zo slovenského jazyka na prijímacie skúšky... Celý popis

Pracovný zošit slúži k zdokonaleniu čitateľskej gramotnosti žiakov, k rozvoju poznávacích a komunikačných schopností žiaka, pričom sa sústreďuje na prehĺbenie schopnosti čítať s porozumením (súvislé aj nesúvislé texty). Pracovný zošit Testy zo slovenského jazyka na prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá sa tak vo veľkej miere zameriava na rozvíjanie komunikačnej gramotnosti žiaka v písanej forme, ako aj prácu s informáciami.

Postupná a systematická príprava je dôležitou súčasťou prípravy na prijímacie pohovory. Pracovný zošit je vytvorený tak, aby podporoval tvorivé myslenie, riešenie problémov, čítanie s porozumením a funkčnú gramotnosť žiakov.

Koncepcia pracovného zošita Testy zo slovenského jazyka na prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá je navrhnutá tak, aby obsahovala úlohy na zopakovanie učiva z gramatickej, slohovej a literárnej zložky jazyka. Rôznorodosť testových úloh dopĺňajú ukážky zaujímavých a inšpiratívnych textov všetkých žánrov, ktoré si môžu žiaci prečítať v knihách, časopisoch alebo na internete. Rôznorodosť úloh pomôže žiakovi zopakovať si učivo a pedagógom či samotným rodičom získať spätnú väzbu, na ktoré oblasti je potrebné zamerať ďalšiu prípravu žiakov.

Autor Mgr. Monika Áčová, Mgr. Libuša Bednáriková
Jazyk slovenské