Nejen ti, kteří budou studovat na přírodovědeckých nebo lékařských fakultách, ale všichni vzdělaní středoškoláci se budou stále častěji setkávat s pojmy z genetiky. V souladu s tímto dynamicky se rozvíjejícím vědním oborem je aktuálně zpracována i tato učebnice. Výklad učiva daného učebními osnovami autor rozdělil do tří oddílů s názvy Rozmnožování a dědičnost, Klasická genetika a Molekulární genetika. Text je psán srozumitelně a je doplněn mnoha obrázky a schématy.Kniha Genetika pro gymnázia od autora Šmarda Jan má 144 stran.

Žánr naučné
Rok vydání 2015