Učebnice obsahuje stručný teoretický úvod do problematiky cestovního ruchu pro volitelné předměty i semináře ze zeměpisu na středních školách, je to pomůcka pro přípravu i praxi průvodců cestovního ruchu. Kromě obecných problémů cestovního ruchu se zabývá zejména regionálním zeměpisem cestovního ruchu Česka, Evropy a všech světadílů. Učebnice se věnuje jednotlivým zemím, oblastem a střediskům cestovního ruchu u nás i ve světě na počátku 21. století. Součástí textu jsou i úkoly pro samostatnou práci, zajímavosti, grafy, mapky i odkazy na webovské stránky.

Rok vydání 2021
Autor Holeček Milan