Součást řady Stručné dějiny oborů, která zatím obsahuje 9 svazků o průměrném rozsahu 40 stran. Každý sešit poskytuje základní přehled dějin příslušného oboru, jehož lze využít ve výuce dějepisu na všech typech škol i k obohacení výuky odborných předmětů. V obsahu lze nalézt např. kapitoly vývoj ekonomického myšlení, dějiny bankovnictví, vývoj státních financí, měnový vývoj, dějiny podnikání, vývoj právního uspořádání atd. Určeno všem studentům, učitelům i široké veřejnosti.

Žánr naučné
Rok vydání 2002
Autor Jakubec I.
Výrobce Scientia