Vysokoškolská učebnica Štatistické metódy pre ekonómov a manažérov je primárne určená pre študentov, ktorí študujú na Ekonomickej univerzite v?Bratislave, ale poslúži aj záujemcom na iných univerzitách podobného zamerania. Vzhľadom na zrozumiteľnosť textov a?spôsob výkladu je vhodná aj pre bežného čitateľa so záujmom o?štatistické metódy. Učebnica je výsledkom dlhoročných skúseností autorov, vysokoškolských pedagógov, ktorí sa problematikou štatistických metód dlhodobo zaoberajú, a?to nielen v?pedagogickej... Celý popis

Učebnica je výsledkom dlhoročných skúseností autorov, vysokoškolských pedagógov, ktorí sa problematikou štatistických metód dlhodobo zaoberajú, a?to nielen v?pedagogickej oblasti, ale aj vo svojej výskumnej činnosti. Štruktúrovaná je do siedmich kapitol, ktoré na seba logicky nadväzujú.

Vďaka kombinácii odbornej teórie, jednoduchých aj zložitejších príkladov a ich riešení, ako aj jasnej a prehľadnej interpretácii výsledkov môže táto učebnica značnou mierou prispieť k širšej aplikácii štatistických metód v praxi a výrazne uľahčiť ich zvládnutie.

Autor Viera Labudová, Viera Pacáková, Ľubica Sipková, Erik Šoltés, Mária Voj
Jazyk slovenské