Matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy jsou nepostradatelnou pomůckou každého studenta. Ottovo nakladatelství zvolilo nový přístup a přichází s prvními barevnými tabulkami. Výhodou použití barev je velmi přehledné členění a snadná orientace v tabulkách. Jako rozšíření ve srovnání s jinými tabulkami je zařazena například barevná periodická tabulka prvků či mapa světa s vyznačením časových pásem, kromě standardních tabulek byly také zařazeny mnohé rozšiřující tabulky s užitečnými údaji. Velký přehled vzorců rovněž doprovází barevné ilustrace. Tabulky byly sestaveny s maximálním ohledem na praktičnost a snadné vyhledávání potřebných údajů.

Rok vydání 2015
Nakladatelství Ottovo nakladatelstvo