Vladimír Nezkusil Počet stran: 152 Formát: A5 Vazba: brožovaná Učebnice zahrnuje období od nejstarších literárních památek až k počátkům českého národního obrození a prochází tak literárními dějinami pěti tisíciletí. Autor využívá poznatky ze své dlouholeté pedagogické praxe a ukazuje, jak se postupně utvářela a vrstvila životní zkušenost celého lidstva. Cílem učebnice je zprostředkovat tuto zkušenost žákům a obohatit tak jejich literární vědomí. Učebnice tvoří nedělitelný celek s Čítankou české... Celý popis

Vladimír Nezkusil Počet stran: 152

Formát: A5

Vazba: brožovaná

Učebnice zahrnuje období od nejstarších literárních památek až k počátkům českého národního obrození a prochází tak literárními dějinami pěti tisíciletí. Autor využívá poznatky ze své dlouholeté pedagogické praxe a ukazuje, jak se postupně utvářela a vrstvila životní zkušenost celého lidstva. Cílem učebnice je zprostředkovat tuto zkušenost žákům a obohatit tak jejich literární vědomí. Učebnice tvoří nedělitelný celek s Čítankou české a světové literatury pro 1. ročník SŠ.

Vybrané ukázky postihují podstatné rysy literárního vývoje, respektují přitom zájmy čtenářů dané věkové skupiny a nabízejí podněty k hledání vlastních názorů na literaturu.

Autor Vladimír Nezkusil
Nakladatelství Fortuna