Kdo se bojí matiky, musí do lesa! Knížka o matematice by byla pěkná nuda… kdyby ovšem nebyla tak zábavná! Vždyť s čísly, pravidly, rytmy i geometrickými tvary se setkáváš na každém kroku. A proto vítej na hodině lesní matematiky. Zažiješ početná dobrodružství i spoustu legrace, prolezeš korunami stromů, postavíš hrad, dokonce překonáš rozvodněný potok. Můžeme začít? Výborně! Ježek Jarda, housenka Zuzka a další zvířátka už na tebe čekají. Tato netradiční kniha rozvíjí předmatematické představy dětí... Celý popis

Kdo se bojí matiky, musí do lesa!
Knížka o matematice by byla pěkná nuda… kdyby ovšem nebyla tak zábavná! Vždyť s čísly, pravidly, rytmy i geometrickými tvary se setkáváš na každém kroku. A proto vítej na hodině lesní matematiky. Zažiješ početná dobrodružství i spoustu legrace, prolezeš korunami stromů, postavíš hrad, dokonce překonáš rozvodněný potok. Můžeme začít? Výborně! Ježek Jarda, housenka Zuzka a další zvířátka už na tebe čekají. Tato netradiční kniha rozvíjí předmatematické představy dětí a je určena všem zvídavým předškolákům, čerstvým školákům i jejich rodičům. Nikdy totiž není pozdě dát si dohromady jedna a jedna.

Po poli běží zajíc. Na hladině se zrcadlí stromy. Hladová housenka okusuje list. I tohle je matematika. Nevěříte? Tak alou ven na hodinu lesní matiky!

Žánr naučné
Rok vydání 2020