Kniha navazuje na předchozí díl Fyzika v příkladech: Mechanika a má sloužit jako učební pomůcka studentům a pedagogům vysokých škol i čtenářům, kteří si chtějí doplnit své znalosti z fyziky. V úvodu každé z kapitol a podkapitol jsou se stručným výkladem shrnuty definice fyzikálních veličin, základní fyzikální zákony, věty a rovnice, které se vztahují k dané látce. Následují řešené i neřešené příklady, typické pro danou oblast základního kurzu fyziky na vysoké škole, takže mohou sloužit i jako pomůcka při přípravě studentů ke zkoušce. Příklady dávají návod na obecný postup při řešení obdobných úloh a na způsob aplikace fyzikálních zákonů a vět při řešení úloh použitých. Neřešené příklady s výsledky jsou určeny pro samostatnou práci posluchačů.

Žánr naučné
Rok vydání 2017