Publikace: Fyzika pro gymnázia - Speciální teorie relativity - Bartuška Karel. Další z řady monotematických učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice, které jsou zpracovány podle tematických celků, lze využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice přidělených. Učebnice lze využít nejen na gymnáziích, ale i na ostatních středních školách. Ve 4. vydání byly nově doplněny klíčové kompetence, k jejichž utváření a rozvíjení učebnice přispívá, očekávané výstupy jednotlivých kapitol a průřezová témata, k jejichž realizaci učebnice napomáhá. Publikace: Fyzika pro gymnázia - Speciální teorie relativity - Bartuška Karel.

Autor Karel Bartuška
Nakladatelství Prometheus