Učebnice vhodná pro všechny typy středních škol, kde se deskriptivní geometrie vyučuje jako povinný, volitelný, resp. nepovinný předmět. V úvodních kapitolách jsou zopakovány potřebné stereometrické poznatky a vyloženy základy promítání. Kótované promítání je první promítání, se kterým se čtenář seznámí, na ně navazuje promítání Mongeovo. V Mongeově promítání se řeší nejen úlohy základní, ale i úlohy o tělesech, a to jak o hranolech a jehlanech, tak o rotačních tělesech. Závěrečné kapitoly jsou věnovány pravoúhlé axonometrii a kosoúhlému promítání.

Nedílnou součástí učebnice je elektronický doplněk (ED), který obsahuje krokovaná řešení výkladových příkladů.

Autor Eva Pomykalová
Nakladatelství Prometheus