kolektiv autorů Vazba: šitá brožovaná Formát: 210 x 280 Učebnice umožňuje vyučujícím systematicky rozvíjet schopnost žáků porozumět různým typům textů, záznamů i obrazových materiálů. Každá lekce odpovídá jedné dvojstránce a přibližně dvěma školním hodinám. Učebnice má atraktivní grafickou podobu. Její součástí jsou četná barevná i černobílá vyobrazení a časové osy, umístěné na lišty dvojstránek s mapami a speciálními obrazovými přílohami. Cílem časových os není vnutit žákovi množství dat, nýbrž... Celý popis

kolektiv autorů Vazba: šitá brožovaná

Formát: 210 x 280

Každá lekce odpovídá jedné dvojstránce a přibližně dvěma školním hodinám. Učebnice má atraktivní grafickou podobu. Její součástí jsou četná barevná i černobílá vyobrazení a časové osy, umístěné na lišty dvojstránek s mapami a speciálními obrazovými přílohami. Cílem časových os není vnutit žákovi množství dat, nýbrž posloužit coby orientační pomůcka. Autoři kladou důraz na poznání podstatných historických souvislostí, proto časové údaje používají v textu lekcí záměrně v minimální míře či v nutných případech (zvláště při výkladu nejnovějších dějin).

Součástí učebnice je větší množství otázek a úkolů k zamyšlení, které žáka nutí přemýšlet o získaných poznatcích, nazírat je z různých úhlů pohledu a zaujímat vlastní stanoviska, případně hledat informace také v dalších informačních zdrojích. Z tohoto důvodu autoři učebnici nazývají přízviskem „činnostní“. Součástí každé učebnice je též systematizační lekce za každým větším tematickým celkem a několik desítek historických map, které se úzce dotýkají probírané látky.

Správná řešení všech úloh jsou obsažena v příručce učitele.

Autor kolektiv autorů
Nakladatelství Fraus