Internet, i přestože umožňuje stále snadnější přístup do mnoha databází, neposkytuje prozatím lepší možnosti než tištěné chemické a analytické tabulky. Otevření příručky, vyhledání příslušné látky nebo veličiny na základě abecedního pořádku nebo rejstříku a odečtení hledaných informací je stále ještě rychlejší, než získání stejné informace pomocí internetu. Proto jsou publikace tohoto typu nepostradatelné pro většinu pracovišť zabývajících se výzkumem i praxí v oblasti přírodních věd, medicíny... Celý popis

Proto jsou publikace tohoto typu nepostradatelné pro většinu pracovišť zabývajících se výzkumem i praxí v oblasti přírodních věd, medicíny a hygieny, životního prostředí, metalurgie, moderní elektroniky, potravinářství, klasických i technologicky špičkových výrobách a samozřejmě také pro výuku na středních i vysokých školách.

Hlavní část tabulek představují podrobné fyzikální a fyzikálně chemické údaje o všech prvcích a zhruba 2000 abecedně řazených sloučenin a minerálů. Asi třetinu tvoří klasicky uspořádané tabulky často vyhledávaných fyzikálně chemických a analytických údajů i údajů potřebných pro běžnou laboratorní praxi.

Publikace je užitečnou příručkou pro výuku i praxi.

Žánr naučné
Rok vydání 1999