Učitelská kniha obsahuje podrobný popis všech částí učebnice, pracovního sešitu i důležité a různorodé komentáře k výkladu i řešení úkolů a také CD se zvukovými nahrávkami. CD je samostatně neprodejné. V první části průvodce se tradičně vyučující seznámí s podrobným popisem struktury celé učebnicové sady a dalšími náměty na práci s ní. Tato část obsahuje i koncepční podklady pro tvorbu Školního vzdělávacího programu pracujícího s učebnicovou sadou Český jazyk a komunikace pro střední školy – 2.... Celý popis

V první části průvodce se tradičně vyučující seznámí s podrobným popisem struktury celé učebnicové sady a dalšími náměty na práci s ní. Tato část obsahuje i koncepční podklady pro tvorbu Školního vzdělávacího programu pracujícího s učebnicovou sadou Český jazyk a komunikace pro střední školy – 2. díl pro potřeby středních odborných škol a pro potřeby gymnázií včetně návrhů časového rozvržení učiva do jednoho školního roku.
Největším přínosem pro vyučující jistě bude průvodce jednotlivými kapitolami učebnice a pracovního sešitu. Tato část bude obsahovat všechny relevantní strany učebnice a pracovního sešitu doplněné po stranách komentáři obohacujícími výklad, odkazujícími na ostatní části sady či doporučenou literaturu. Všechny úkoly ze stran učebnice a pracovního sešitu jsou v této části průvodce vyřešeny a případně obsahují další rozšíření a náměty na další práci. Vyučující tedy nebudou muset listovat ve více publikacích, ale naleznou všechny potřebné materiály na jednom místě.

Druh pro střední školy
Autor Petra Adámková, autorů kolektiv